Czy buty muszą pasować pod kolor torebki?

person Dodane przez: Tomasz Plata comment Komentarz: 0 favorite Hit: 1036
Czy buty muszą pasować pod kolor torebki?

Przez wiele lat projektanci oraz znawcy mody uważali, że buty i torebka to nierozłączny duet, który zawsze musi do siebie pasować, ale czy na pewno? 

Przez wiele lat projektanci oraz znawcy mody uważali, że buty i torebka to nierozłączny duet, który zawsze musi do siebie pasować. Dla wielu kobiet ta zasada była też sporym ułatwieniem, bo pozwalała na stworzenie spójnej stylizacji oraz znacznie łatwiejsze dobranie poszczególnych akcesoriów. Jednak coraz rzadziej buty i torebka w tym samym kolorze są widoczne na wybiegach, czy zatem ta zasada przestała obowiązywać?

Czy torebka musi pasować do butów?

buty i torebka w tym samym kolorze

Bardzo często pierwszą myślą jest to, czy buty muszą pasować pod kolor torebki i to właśnie od tego rozpoczynają się zakupy tych akcesoriów. W wielu sytuacjach takie połączenie dobrze się sprawdza, a przede wszystkim jest dość bezpieczne, więc to idealna opcja dla kobiet, które nie interesują się modą lub po prostu szukają ponadczasowych duetów.

Jednak nie oznacza to, że musisz ograniczać się jedynie do bardzo podobnych dodatków. Na przestrzeni lat moda znacznie złagodniała, czego najlepszym przykładem są pokazy przygotowywane przez najbardziej znane domy mody. Dzięki temu możesz zdecydować się na nieco bardziej szalone połączenia - z nimi jeszcze lepiej podkreślisz swój styl i gust.

Zatem, czy torebka musi pasować do butów? >Oczywiście, że nie. Choć i tak warto zdecydować się na podobną stylistykę, bo wtedy jeszcze skuteczniej unikniesz modowych wpadek.

Jak dobrać torebkę, żeby pasowała do stroju?

Skoro nie musisz kierować się tym samym kolorem butów i torebek, to w takim razie, jakie zasady warto wziąć pod uwagę? Pamiętaj po prostu o spójności tych dwóch elementów. Istotne znaczenie ma także podobieństwo fasonów oraz faktur materiału.

Gdy zastanawiasz się, czy torebkę dobiera się do butów, to wiedz, że tak naprawdę powinieneś przede wszystkim kierować się stylem tego dodatku, np. torebka z łańcuszkiem bardziej pasuje do stylizacji glamour niż do sportowych. Choć tak naprawdę współczesna moda jest tak szalona, że możesz odważyć się na wiele kontrastujących elementów stroju.

Brak zasad bywa dość złudny, dlatego przygotowaliśmy kilka porad, dzięki którym nie będziesz już dłużej zastanawiać się, czy torebka musi pasować do butów.

czy torebka musi pasować do butów

Weź pod uwagę rodzaj materiału

Rodzaj tkaniny może być bardzo pomocny, gdy zależy Ci na stworzeniu spójnej stylizacji. Dlatego dobierz torebkę do materiału ubrań, które chcesz założyć. Przede wszystkim warto unikać kontrowersyjnych połączeń typu ciężka, zimowa, zamszowa torebka w duecie ze zwiewną, letnią sukienką. Zamiast tego postaw na przezroczyste modele bądź te wykonane z delikatnej bawełny.

Baw się kolorami

Skoro nadal zastanawiasz się, czy buty muszą pasować pod kolor torebki, to pamiętaj o tym, że zawsze bardzo pomocne jest koło kolorów. Wtedy nawet kontrastujące barwy będą się dobrze łączyły, a przede wszystkim będą się doskonale prezentować.

Oczywiście nadal możesz wybierać buty i torebkę w tym samym kolorze, ale dużo ciekawszym rozwiązaniem są inne odcienie bądź neonowe dodatki np. torebki w limonkowym, fuksjowym czy kobaltowym. Wtedy idealnym uzupełnieniem będą klasyczne - białe lub czarne buty.

Pamiętaj o okazji

Gdy wahasz się, czy torebkę dobiera się do butów, to pamiętaj o tym, że tak naprawdę najważniejsze jest to, żebyś zwrócił uwagę na okazję. Jeśli idziesz na zakupy, to zdecyduj się na bardziej casualowy styl torebki np. shopperki, listonoszki czy worki. Natomiast na imprezę wprost idealne są modele z cekinami, koralikami lub kryształkami.

A jeżeli interesują Cię rodzaje torebek damskich, to koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem!