Jaka torebka do szkoły? Na co zwrócić uwagę?

person Dodane przez: Tomasz Plata comment Komentarz: 0 favorite Hit: 309
Jaka torebka do szkoły? Na co zwrócić uwagę?

Brak lekcji lub skrócone zajęcia to świetna okazja do tego, aby porzucić plecak i zastąpić go torebką. Dowiedz się jak wybrać idealną torebkę do szkoły! 

Brak lekcji lub skrócone zajęcia to świetna okazja do tego, aby porzucić plecak i zastąpić go torebką. Pytanie brzmi, jaka torebka do szkoły będzie najlepszym wyborem? Już teraz przekonaj się, jak wybrać najlepszą młodzieżową i damską torebkę, do której spakujesz wszystko, co niezbędne do szkoły, a przy tym będziesz wyglądała modnie i stylowo.

Torebka do szkoły - jaki rodzaj wybrać?

Wybór torebek, jakie można wybrać do szkoły, jest ogromny. Dlatego też warto prześledzić kilka najpopularniejszych rodzajów i modeli. Na pewno w czołówce chętnie kupowanych torebek do szkoły można znaleźć listonoszki na jedno ramię, eleganckie i kobiece kuferki, które można trzymać w rękach lub przewiesić przez ramię przy pomocy długiego paska oraz torby typu worek. Ten ostatni model jest bardzo modny wśród młodzieży, a do tego dostępny w ogromnej liczbie wzorów i kolorów, więc z łatwością znajdziesz model, który podkreśli Twój styl i charakter. Torebki damskie do szkoły czarne, z frędzlami, z kieszeniami, paskami oraz z podobiznami Twoich idoli szybko podbiją Twoje serce.

torebka do szkoły

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając torebkę do szkoły?

Pojemność i wielkość

Najważniejszą cechą torebek, które warto wybrać do szkoły, jest ich pojemność. W końcu uczennice powinny pomieścić w nich książki, zeszyty, piórnik z przyborami, drugie śniadanie, a często naóu. Najczęściej uczennice poszukują modeli, które mogą przewiesić na jednym lub dwóch ramionach. Dzięki temu chodzenie czy jazda autobusem stają się znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Jeśli wybierasz torebki na długim pasku, np. listonoszki, zwróć uwagę na jakość paska. Znacznie wygodniejsze są modele z szerszymi, grubszymi oraz owalnymi pasami, zamiast cienkich oraz płaskich.

Wygląd

Oczywiście warto mieć na uwadzę, że torebki do szkoły mają nie tylko za zadanie pomieścić książki czy zeszyty, ale też ukazać Twój niepowtarzalny styl. Dlatego też nie kieruj się trendami i opinią rówieśniczek. Zamiast tego znajdź model, który będzie wyrażał Twój unikalny charakter. Przejrzyj produkty z różnych materiałów - z zamszu, ekoskóry, z jeansu czy z tkaniny.

Bezpieczną opcją, gdy nie możesz się zdecydować, będzie duża czarna torebka do szkoły, która ma uniwersalny i ponadczasowy charakter.

torebka damska do szkoły

Torebki do szkoły kontra plecaki - co wybrać?

Nie możesz zdecydować się na to, co wybrać do szkoły - torebkę czy plecak? Tak naprawdę najlepszą opcją będzie jedno i drugie. Przy mniejszej liczbie godzin lekcyjnych lub wtedy, gdy wykorzystywane są lżejsze książki i inne przybory doskonale sprawdzi się torebka do szkoły. Jednak w przypadku ośmiu godzin lekcyjnych, w tym zajęć z wychowania fizycznego, znacznie lepszym pomysłem stanie się plecak, który jest po prostu bardziej pojemny.

Do tego warto zwrócić uwagę również na sposób dojazdu do szkoły. Jeśli preferujesz jazdę rowerem, na rolkach czy hulajnogą, wtedy praktyczniejszy i wygodniejszy będzie plecak. W komunikacji miejskiej czy w samochodzie torebka może być zdecydowanie lepszym wyborem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jaki plecak na laptopa będzie idealny, to koniecznie sprawdź nasz artykuł!