Torebka czy plecak do liceum? Sprawdź nasze porady!

person Dodane przez: Tomasz Plata comment Komentarz: 0 favorite Hit: 147
Torebka czy plecak do liceum? Sprawdź nasze porady!

W liceum coraz więcej dziewcząt zastanawia się nad porzuceniem plecaka na rzecz torebki. Chcą dzięki temu poczuć się stylowo i doroślej. Jednak co tak naprawdę jest lepszym wyborem - torebka czy plecak do liceum? I co najważniejsze - jaką torebkę i plecak warto wybrać do liceum? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w dalszej części tego artykułu.

Torebka czy plecak do liceum - co warto wybrać?

Często nastolatki, które dopiero idą do liceum, stoją przed dylematem, co będzie dla nich lepszym wyborem - plecak czy torebka? Tak naprawdę obie te opcje mogą doskonale sprawdzić się na tym poziomie edukacji. Kluczowe jest jednak to, aby dobrze przemyśleć, która opcja sprawdzi się w Twoim przypadku. Rozważymy zatem zalety obu rozwiązań.

Zalety torebki w liceum

Dzięki torebce możesz wyglądać modnie, kobieco i zacząć na dobre kreować swój unikatowy styl. Kluczowe jest to, aby znaleźć model, który świetnie dopasuje się do Twojego stylu ubierania, a przy tym będzie naprawdę wygodny w noszeniu. Taka torebka do liceum może też przydać się podczas imprez, uroczystości rodzinnych czy wycieczek. 

Dlaczego warto wybrać plecak do liceum?

Jeśli masz dużo książek, zeszytów i innych przyborów, które w sumie ważą dość sporo, to lepszym rozwiązaniem będzie wybranie plecaka do liceum. Dzięki temu obciążenie na plecach w miarę się wyrównuje, a wtedy dźwiganie potrzebnych przedmiotów do szkoły staje się łatwiejsze i bezpieczniejsze dla kręgosłupa. W plecaku pomieścisz wszystko, czego potrzebujesz. Poza tym będzie to świetna opcja, gdy jeździsz do szkoły rowerem lub hulajnogą.

torebka czy plecak do liceum

Jaka torebka do liceum?

Najlepsza torebka do liceum to taka, którą można przewiesić na jednym ramieniu. Dzięki temu noszenie jej jest znacznie wygodniejsze. Dlatego też wśród najpopularniejszych modeli do liceum wyróżniamy listonoszki oraz shopper bag z długim i najlepiej szerokim paskiem.

Poza tym dobra torebka do szkoły powinna też być na tyle duża, aby pomieściła format A4. Praktycznym rozwiązaniem będą modele z przegródkami i kieszonkami. Dzięki temu znacznie skuteczniej i łatwiej zadbasz o organizację.

Pamiętaj, że dobra torebka do liceum to taka, która jest wytrzymała, ma wysokiej jakości zamek, wykończone szwy oraz solidną podszewkę wykonaną z wiskozy czy atłasu. Torebka ze skóry będzie inwestycją być może nawet na kilka lat, więc warto przemyśleć ten wybór. Tańszą alternatywą będzie na pewno zamsz i ekoskóra, które z powodzeniem mogą przetrwać przez przynajmniej jeden rok szkolny.

plecak czy torebka

Jaki plecak warto wybrać do liceum?

Jeśli masz dość standardowych, uczniowskich tornistrów, to poszukaj plecaków, które pozwolą Ci się wyróżnić i ukazać Twój oryginalny styl. Bardzo popularne są obecnie plecaki w stylu vintage, które wyglądają designersko, ale nadal są bardzo pojemne. Przez to, że wykonano je z zamszu czy ze skóry, są modne i wyglądają zjawiskowo zarówno w szkole, jak i na wycieczce, dlatego warto wybrać jeden z tych modeli. 

Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, aby posiadały usztywnienie na dnie plecaka, by wnętrze było bardziej wytrzymałe, a książki i zeszyty mogły być tam stabilnie przechowywane.

Na koniec zwróć uwagę na kolor i wzór plecaka. Najlepszą opcją będą modele czarne, brązowe, zielone, niebieskie, fioletowe i wiele innych w ciemniejszych odcieniach. Na plecakach w jasnych odcieniach znacznie szybciej będzie widoczne zabrudzenie.

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, co będzie dla Ciebie lepsze do liceum - plecak czy torebka.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jaki plecak na co dzień sprawdzi się idealnie to sprawdź nasze porady!

W liceum coraz więcej dziewcząt zastanawia się nad porzuceniem plecaka na rzecz torebki. Sprawdź, czy warto!