Wymiary walizek do samolotu w liniach lotniczych

person Dodane przez: Tomasz Plata comment Komentarz: 0 favorite Hit: 740
Wymiary walizek do samolotu w liniach lotniczych

Linie lotnicze w bardzo restrykcyjny sposób podchodzą do wymiarów walizek, jakie możesz zabrać ze sobą. Sprawdź wymiary walizek w najpopularniejszych liniach lotniczych! 

Linie lotnicze w bardzo restrykcyjny sposób podchodzą do wymiarów walizek, jakie możesz zabrać ze sobą. Dotyczy to zarówno bagaży podręcznych, jak i rejestrowanych. W końcu chodzi tu o dopasowanie do wielkości luku bagażowego, bezpieczeństwo pasażerów oraz możliwość zmieszczenia wszystkich plecaków czy toreb. Dlatego poznaj wymiary walizki do samolotu.

Walizka podręczna - wymiary

Zależy Ci na tym, żeby mieć bagaż podręczny na pokładzie samolotu? Wtedy przydaje się walizka kabinowa. Wymiary w takim przypadku są inne niż bagażu rejestrowanego. Szczególnie tanie linie lotnicze ograniczają możliwość wzięcia większych walizek.

Bardzo często obowiązują takie same wymiary bagażu podręcznego w wielu różnych liniach lotniczych. Standardowo wynoszą 55 cm x 40 cm x 20 cm. Natomiast waga nie może przekraczać 10 kg. Jeśli zabierzesz w podróż większą lub cięższą torbę, to po prostu narazisz się na koszty związane z nadbagażem.

wymiary walizki do samolotu

Walizka do samolotu 20 kg - wymiary

Chcesz zabrać w podróż więcej rzeczy? Zatem odpowiednim rozwiązaniem będzie walizka do samolotu 20 kg. Wymiary w takim przypadku nie powinny przekraczać 149 cm x 119 cm x 117 cm - takie zasady ma linia lotnicza Wizz Air. Nieco inne wymagania ma Ryanair, ponieważ wymiary walizek do 20 kg nie powinny przekraczać 119 cm x 81 cm x 119 cm. Zwróć uwagę, że tego typu walizki są uznawane za bagaż rejestrowany, więc trafią do luku bagażowego. Zazwyczaj wiąże się to z dodatkowymi opłatami, które jednak są znacznie niższe, jeśli zdecydujesz się na taką tę opcję podczas kupowania biletu lotniczego.

Znacznie więcej korzyści zapewnia Ci duża walizka - wymiary pozwalają na zabranie większej ilości rzeczy. Jednocześnie przestają Cię obowiązywać limity związane z płynnymi produktami czy jedzeniem. Oprócz tego możesz tam schować cenny sprzęt czy elektronikę.

walizka kabinowa wymiary

Jakie wymiary walizki do samolotu? Zasady najpopularniejszych linii lotniczych

Wymiary walizki Ryanair

Jedną z najchętniej wybieranych tanich linii lotniczych jest Ryanair. W tym przypadku na pokład samolotu możesz zabrać ze sobą bagaż podręczny o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm. Warto zauważyć, że taka torba powinna zmieścić się pod siedzeniem przed Tobą. Do dyspozycji masz też płatne opcje: Taryfę Zwykłą lub Flexi Plus. Wówczas możesz zabrać na pokład mały i większy bagaż podręczny o wadze do 10 kg, a wymiary walizki Ryanair wynoszą: 55 cm x 40 cm x 20 cm.

Wymiary walizki Wizz Air

Zastanawiasz się, jakie wymiary walizki do samolotu linii lotniczej Wizz Air? Podobnie jak w poprzednim przypadku tak również ta firma pozwala Ci zabrać jeden bezpłatny bagaż podręczny o wymiarach 40 cm x 30 cm x 20 cm i maksymalnej wadze 10 kg. Nie musi zmieścić się pod siedzeniem, bo może to być damska torebka czy torba na laptopa.

Dodatkowo dostępna jest płatna walizka kabinowa. Wymiary walizki do samolotu wtedy wynoszą 55 cm x 40 cm x 23 cm przy maksymalnej wadze 10 kg. Taki bagaż jest umieszczony w schowku nad fotelami.

Wymiary walizki LOT

W linii lotniczej LOT limity bagażu podręcznego są uzależnione od długości lotu. W klasie economy dozwolone są walizki do 8 kg, które mają wymiary 55 cm x 40 cm x 23 cm. Bagaż powinien zmieścić się pod fotelem przed Tobą bądź w schowku nad fotelami. Poza tym w cenie biletu możesz zabrać torebkę, plecak lub saszetkę o wadze max. 2 kg i wymiarach 40 cm x 35 cm x 12 cm.

A jeśli ciekawi Cię, jaka torebka do pracy sprawdzi się najlepiej, to koniecznie sprawdź nasz poradnik!