o_nas_1.jpg

Jesteśmy polską marką, która swoją historię rozpoczęła ponad 20 lat temu. Pierwsza torebka skórzana została uszyta 1997 roku w Krakowie. Od tego czasu wiele się zmieniło, ale pewne rzeczy pozostały takie same jak na początku. Jakie? Fundamentalne wartości, które leżą u podstaw naszej działalności. Podczas wielu rozmów, spotkań, za każdym razem padają te same słowa: TRWAŁOŚĆ, PONADCZASOWOŚĆ, SERCE, HANDMADE.

To główne cechy, które definiują nas jako wyróżniającą się na rynku markę produktów skórzanych, które zaskakują oryginalnym krojem, kolorystyką, doborem materiałów i niepowtarzalnym designem. Ogromną wagę przykładamy do jakości wykonania naszych torebek. Pomaga nam w tym wieloletnie doświadczenie oraz zespołowe działanie. Chcielibyśmy przybliżyć Wam nasz świat, świat Słonia Torbalskiego.

Cenimy niepowtarzalność.
Torebki Słoń Torbalski szyjemy w dwóch wersjach: DESIGN i EXCLUSIVE. W przypadku pierwszej, są to wyselekcjonowane przez projektanta modele, które mają gwarancję stałej obecności w naszej ofercie (są powtarzalne). Natomiast wersja EXCLUSIVE, to krótkie serie produktów wykonanych z najbardziej atrakcyjnych skór i zestawień kolorów, które nie zostaną ponownie odtworzone. Maksymalnie szyjemy je w ilości 15 sztuk. Dzięki temu, masz pewność, że Twoja torebka jest naprawdę unikatowa i jedyna w swoim rodzaju.

Wybieramy trwałość.
Specjalnie dla Was wyszukujemy najlepsze materiały, z których szyjemy torebki na lata, ręcząc za ich jakość i wytrzymałość. Upływający czas jedynie podkreśla ich charakter. Dodatkowo jesteśmy wierni naszej filozofii odpowiedzialnego zarządzania surowcem - ekocyklingowi. Jego podstawą jest przekonanie o użyteczności każdego kawałka skóry. Dzięki temu nawet najmniejszy kawałek skóry w rękach naszych projektantów przeobraża się w stylową, designerską ozdobę.

Cenimy pracę ludzkich rąk.
Każda torebka Słoń Torbalski to niepowtarzalna specyfika ręcznej produkcji. Droga od projektu aż do gotowej torebki, to twórcza praca indywidualnego człowieka, zwieńczona precyzyjnym dopracowaniem każdego detalu. Co ważne, człowieka, który jest w pełni odpowiedzialny za swoje “dzieło” i zostawia na nim swój “kolorowy podpis”. Każda torebka ma w środku wszyty kawałek wstążki, dla oznaczenia osoby, która ją wykonała.

o_nas_2.jpg

Odpowiedzialnie zarządzamy surowcem.

Jesteśmy świadomi odpowiedzialności, która spoczywa na nas jako marce wytwarzającej produkty ze skóry. Oferujemy naszym klientom szeroki wybór produktów zarówno pod względem walorów estetycznych jak i technicznych właściwości. Stworzyliśmy 5 kolekcji, które szczegółowo opisujemy poniżej wraz z dokładnym opisem rodzajów skór, z których modele danej kolekcji zostały uszyte.

Cracow Bag

Klasyka, minimalizm i najwyższa jakość klasy premium to najważniejsze zalety nowej kolekcji w Słoniu Torbalskim. Torebki i plecaki są jednokolorowe, wykonane w całości z wyselekcjonowanych skór naturalnych, co oznacza, że wszystkie elementy toreb: przód, tył, klapa, podstawa wraz z podszewkami, oblamowania oraz spody pasków zostały wykonane z najwyższej jakości skór naturalnych. Nowa kolekcja to ukłon w stronę Krakowa, to tutaj szyjemy od ponad 20 lat. Przede wszystkim kolekcja Cracow bag jest dla Was Słoniofanki! Dla kobiet wyjątkowych, które mają w sobie nutkę artystycznej duszy. Chcieliśmy, żeby nowe „Słonie” pasowały do Waszej osobowości. Dodatkowo każdy model z nowej kolekcji będzie miał imię po osobie związanej z Krakowem. Do kolekcji Cracow Bag należą: Jadwiga, Esterka, Kora, Teofila, Bona, Nawojka, Wanda.

Slon collection

Minimalistyczne formy łączą się z najwyższą jakością wykonania. Slon to kolekcja, której znakiem rozpoznawczym jest klasyka i ponadczasowość, odpowiednia zarówno dla pań i panów. Modele toreb, torebek i plecaków z kolekcji Slon szyte są w dwóch seriach Exclusive lub Design. Exclusive to serie niepowtarzalne, limitowane, Design natomiast to stały element oferty Słonia Torbalskiego. Torby i plecaki są szyte z najwyższej jakości skóry naturalnej, która jest materiałem gwarantującym trwałość użytkowania. Ze względu na ścisłe przyleganie do elementów garderoby, wyłącznie takie elementy jak oblamowania i spody pasków nośnych mogą być wykonane ze skóry syntetycznej. Do kolekcji Slon należą takie modele jak: Bookpack, Brooklyn, Boston, Reni, Chloe, Mariah, Kylie, Isabell, Margaret, Clyde, Karol, Tom, Żaczek, King, Leon, Oly, Ruby, Ariana, Charlotte, Chiara, Grace, Greta, Jessica, Kayah, Klara, Aniela.

Urban collection

Geometryczne kształty, mocne kolory, wyraziste motywy i praktyczne zapięcia to kompozycja, która wciąga w świat kreacji i zabiera w podróż zaskakujących wrażeń... Do kolekcji Urban należą takie modele jak: Freshman, Freshman Mini, Mouse, Ruler, Camille, City Light, Holy, Jagoda, Jaśmin, Melody, Note, Poly, Rainbow, Semi.

Cool code collection

Dostępna zarówno w stonowanych jak i wyrazistych kolorach. Proste i pojemne formaty A4 połączone z wyrazistymi dodatkami. Dla wszystkich, którzy cenią sobie funkcjonalność i unikatowy styl. Do kolekcji Cool code należą takie modele jak: Bookcase, Lecture, Master, Student, Fringe Mini, Fringe, Pastel.

Etno collection

Połączenie tradycyjnych haftów z nowoczesnym wzornictwem. Etno to kolekcja dla poszukujących inspiracji w kulturowych źródłach światła. Do kolekcji Etno należą takie modele jak: Pola, Basia Flo, Basia, Birdy, Emma, Hela Flo, Mała Zu, Pawie Pióro, Zuza.

Modele toreb, torebek i plecaków z kolekcji Urban, Cool code oraz Etno szyte są w dwóch seriach Exclusive lub Design. Exclusive to serie niepowtarzalne, limitowane, Design natomiast to stały element oferty Słonia Torbalskiego. Przód, podstawa, klapa, wstawki ozdobne w powyższych modelach wykonane są z najwyższej jakości skór naturalnych, która jest materiałem gwarantującym trwałość użytkowania. W serii Design, gdy przód torby jest wykonany ze skór welurowych, aby zabezpieczyć przylegający do garderoby tył torby, oblamowania i spody pasków wykonujemy ze skóry syntetycznej. W seriach Exclusive zarówno przód torby, jej klapa oraz tył torby są wykonane ze skóry naturalnej licowej, za wyjątkiem oblamowania i spodów pasków. 

A propos początków cofnijmy się na chwilę w czasie... 


W roku 2000 uruchomiliśmy nasz pierwszy i istniejący do dzisiaj sklep „Słoń Torbalski” w samym centrum Krakowa, przy ul. Sławkowskiej 4. W roku 2009 otworzyliśmy kolejny sklep pod szyldem „Słoń Torbalski”, tym razem w krakowskim centrum handlowym Bonarka City Center. W roku 2013 uruchomiony został kolejny w krakowskiej Galerii Bronowice. W dalszej kolejności powędrowaliśmy do Wrocławia (Galeria Magnolia) oraz Poznania (Galeria Posnania w 2017r.), które na ten moment zakończyły swoją działalność. Natomiast nasze dwa „najmłodsze” sklepy otworzyliśmy nad morzem w Gdyni w Galerii Riviera (2017r.) oraz w Katowicach w Galerii Katowickiej (2023r.).

Sprawdź aktualną listę - sklepy Słoń Torbalski w Polsce.

Nasze torebki dostępne są w kilkudziesięciu sklepach, salonach i butikach w całej Polsce, w sklepach internetowych oraz za granicą: w Szwecji, Danii, Holandii, Niemczech, Czechach, Irlandii, a nawet Japonii. W 2012 roku siedziba firmy została przeniesiona z krakowskiego Podgórza do nowego zakładu. Nowoczesny park maszynowy pozwala nam się rozwijać, a współpraca z najlepszymi w kraju mistrzami sztuki kaletniczej jest gwarancją zachowania najcenniejszych tradycji rzemiosła. To tutaj realizujemy cel jakim jest tworzenie produktu, który będzie Ci sprawiał radość każdego dnia.