Co to jest galanteria i jakie są jej rodzaje?

person Dodane przez: Tomasz Plata comment Komentarz: 0 favorite Hit: 435
Co to jest galanteria i jakie są jej rodzaje?

Z pewnością niejednokrotnie spotkałeś się z określeniem „galanteria”, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, co to tak naprawdę oznacza? Niczym się nie martw - nie jesteś jedyny! Jest wiele osób, które posługują się tą nazwą, nie wiedząc, co dokładnie określa, a innym wydaje się, że galanteria może być wyłącznie skórzana. Dzięki naszemu krótkiemu poradnikowi od teraz będziesz dokładnie znać definicję oraz rodzaje galanterii. Zapraszamy do przeczytania!

Z pewnością niejednokrotnie spotkałeś się z określeniem „galanteria”, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, co to tak naprawdę oznacza? Niczym się nie martw - nie jesteś jedyny! Jest wiele osób, które posługują się tą nazwą, nie wiedząc, co dokładnie określa, a innym wydaje się, że galanteria może być wyłącznie skórzana. Dzięki naszemu krótkiemu poradnikowi od teraz będziesz dokładnie znać definicję oraz rodzaje galanterii. Zapraszamy do przeczytania!

Spis treści:

Galanteria - co to jest?

Definicja galanterii jest dość prosta - tym mianem określa się wszystkie dodatki do stroju, które nie tylko są eleganckie i podkreślają indywidualny styl osoby, która je nosi, ale również są funkcjonalne i pełnią konkretne zadania. Do galanterii zaliczają się takie akcesoria jak paski, rękawiczki, torebki, różnego rodzaju etui, a nawet parasolki. Zwykle wychodząc z domu, masz przy sobie jakiś rodzaj galanterii, nawet jeśli nie nazwałbyś tym określeniem wybranych przez siebie dodatków. Zazwyczaj bowiem słowo galanteria stosuje się po to, aby wyróżnić te funkcjonalne akcesoria, które przy okazji cechują się klasyczną i nienaganną estetyką. Samo słowo pochodzi od francuskiego galanterie, oznaczającego elegancję oraz odpowiednie maniery. Trafne, prawda?

co to galanteria

Galanteria skórzana - co to?

Ze względu na to, że galanteria to nie tylko styl, ale również użyteczność, bardzo często dodatki nazywane tym określeniem są wykonane z wytrzymałych i dość luksusowych materiałów, takich jak skóra. Galanteria skórzana jest prawdopodobnie najpopularniejszym rodzajem galanterii, a wybierają ją zarówno mężczyźni, jak i kobiety, którym zależy na ponadczasowym wyglądzie i funkcjonalności dodatków do ich garderoby. Ze skóry mogą być wykonane takie akcesoria jak rękawiczki, paski, torby i plecaki, piórniki oraz portfele.

Trzy rodzaje galanterii

Galanteria damska

Wiele kobiet przykłada dużą wagę do swojego stroju i tego, aby podkreślał ich styl oraz indywidualną osobowość. Aby tego dokonać, świetnym wyborem może okazać się właśnie galanteria. Dzięki takim dodatkom nie tylko zadbasz o swój nienaganny wygląd, ale 

również zadbasz o swoją wygodę i będziesz przygotowana na każdą sytuację.

Wybór galanterii dla kobiet jest naprawdę ogromny i zależy od indywidualnych preferencji. Do najpopularniejszych dodatków należą z pewnością torebki skórzane, wśród których znajdziesz model idealny na każdą okazję. Kobiety bardzo chętnie decydują się również na eleganckie portfele skórzane damskie.

Galanteria męska

Dodatek, który dobrze wygląda, a jednocześnie jest funkcjonalny? To idealne rozwiązanie dla wielu mężczyzn, dla których użyteczność ich stroju jest bardzo istotna. Ponadto mężczyźni często nie przepadają za zakupami, dlatego akcesoria, które wybierają, powinny charakteryzować się wytrzymałością oraz trwałością. Galanteria skórzana będzie w tym wypadku doskonałym wyborem! Do najczęściej wybieranych przez mężczyzn dodatków należą na przykład portfele skórzane męskie lub naprawdę eleganckie aktówki skórzane.

Galanteria dla każdego

Plecaki na laptopa a może wytrzymałe piórniki skórzane? Te typy dodatków przydadzą się naprawdę każdemu, kto ceni sobie styl i funkcjonalność. Galanteria jest przeznaczona dla wszystkich tych osób, które po prostu chcą się na nią zdecydować.

Czy galanteria musi być skórzana?

Oczywiście, że nie! Skóra należy do najpopularniejszego materiału, z którego wykonuje się galanterię, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrany przez Ciebie dodatek był wykonany z ekoskóry, recyklingu czy korka. Zdecyduj się na taki rodzaj galanterii, jaki Ci pasuje!